Svih 7 pravila za dnevne sobe u minimalističkom stilu
Kada se radi o minimalizmu, sve je u planiranju i rasporedu. Otkrivamo kako se dizajniraju dnevne sobe u minimalističkom stilu – i kako ih iskopirati.
Svih 7 pravila za dnevne sobe u minimalističkom stilu
Dnevne sobe u minimalističkom stilu su spoj sasvim dovoljnog i čistog. Ipak, istina je da i te kako nije dosadna, već uz pravu kombinaciju nameštaja, boja i dekorativnih komada ume uneti karakter u prostor.
Minimalistička dekoracija
U minimalističkoj dnevnoj sobi, svaki komad nameštaja i dekoracije su važni. Ali od suštinskog je značaja da napravite promišljen izbor o tome šta ćete uključiti — a šta ne. Ova minimalistička dnevna soba uključuje pažljivo odabranu kombinaciju čistih linija u nameštaju za smelu izjavu, dodajući privlačnosti sobe. Mali dekorativni predmeti dopunjuju crni mermerni kamin u neutralnim tonovima drveta i elegantnu belu sofu.
Funkcionalnost dnevne sobe u minimalističkom stilu
Ne samo da ova prelepo stilizovana siva dnevna soba podstiče umirujući osećaj svojom bojom, već takođe koristi niske komade nameštaja u prostoriji sa visokim plafonima. Svaki element ima jasnu funkciju: minimalana dekoracij omogućava dovoljno prostora za sedenje, dok celokupni dizajn zadržava neutralan osećaj sa jednostavnom šemom boja. Iako ništa u prostoriji nije preterano, u ovakvoj minimalističkoj dnevnoj sovi se može udobno uživati, sa prostorom za zabavu.
Minimalizam u boji
Boja takođe može igrati veliku ulogu kada su u pitanju dnevne sobe u minimalističkom stilu. Ova svetla bela dnevna soba dizajnirana je sa divno neočekivanim akcentnim bojama. Hladni tonovi su u kontrastu sa toplim narandžastim jastucima i zlatnom lampom, a sve je povezano umetničkim delom sa nijansama svakog akcenta. Uparen sa prozirnim belim zavesama, ovaj prostor je svetao i primamljiv sa izraženim karakterom.
Industrijski minimalizam
Minimalistički dizajn enterijera karakteriše njegova strogoća oblika i estetska lakoća – a dnevne sobe u minimalističkom stilu ne moraju da imaju potpuno bele zidove i podove. Ovaj dizajn maksimalno koristi minimalizam držeći se kohezivne šeme boja koja omogućava više dekorativnih dok ostaje veran svojom stilu. Industrijski detalji u rasvetni, minimalistička umetnička slika i nameštaj su tako skladni, a hrabri.
Monohromatska paleta boja
Da bi ublažio ozbiljnost potpuno belog prostora, dizajner ove minimalne dnevne sobe upario je smelo osvetljenje sa malim dodirima tamnih boja. Određeni dekorativni akcenti — poput privlačne sofe i plišanih jastuka — ostaju verni paleti. Tekstura, od podnih jastuka preko belih zavesa do tradicionalnog tepiha, čini dizajn zanimljivim bez odstupanja od njegove minimalističke prirode.
Fokusna tačka
Svetli, otvoreni prostori su uobičajena tema u minimalističkom dizajnu. Da biste dodali estetiku u prostor, odlučite se za veliko ogledalo koje reflektuje svetlost kroz sobu. Ovaj dizajner je odabrao smeli crni okvir da bi bio u kontrastu sa belim zidovima i dobro se kombinovao sa tamnom tapaciranom sofom, dok je takođe koristio male akcente kao što su dekorativni jastuci da bi preneli temu u prostor.
Dekoracija polica
Dekoracija polica može biti nezgodna – posebno kada pokušavate da stvari budu jednostavne. Da biste ugradili minimalizam u svoj prostor, poželećete da obratite veliku pažnju na to koji predmeti (i koliko) se nalaze na vašoj polici. Odaberite nekoliko posebnih komada koje želite da prikažete, a zatim pronađite ravnotežu tako što ćete ih ravnomerno postaviti oko nameštaja. Držite se nekoliko jednostavnih boja, poput ovog crno-belog tematskog dekora, da biste suprotstavili drvene police toplijim tonovima.
Iskustvo u medijima stekla je radom na portalima lepotaizdravlje.rs i marieclaire.rs. Kao i svaka Devica, preferira minimalistički stil uređenja ali slaba tačka su joj vintidž dekoracija koju sezonski rotira za svoj mali stan. Alergična na pretrpan prostor, izuzetno vodi računa o tome da je raspored nameštaja uvek besprekoran, a dekorativnih komada sasvim dovoljno za ravnotežu enterijera.