Sva elegancija minimalizma je u ovom stanu

by | April 4, 2024
Sva elegancija minimalizma je u ovom stanu

Atmosfera minimalizma i prilagođeni nameštaj karakterišu ovaj stan u Milanu, projektovan u Corso Magenta, na samo korak od Casa degli Atellani, od strane Dainelli Studija.

Elegancija minimalizma u stanu u Milanu

Stan u Milanu odmah otkriva svoj dvostruki identitet – eleganciju i pažljiv izbor nameštaja. Nalazimo se u Corso Magenta, u rafiniranoj kući koju je osmislio Dainelli Studio. Ovaj dvostruki pogled odražava složenu i strastvenu dušu kreativne radionice osnovane od strane Leonarda (specijalizovanog za dizajn proizvoda) i Marzie Dainelli.

Izrada i rad sa potpisom

Ovaj način rada proteže se od dizajna enterijera do proizvodnje, i oduvek je karakterisao aktivnost studija. Neprestana potraga za slikom i formom, karakteristična osobina Dainellija, materijalizuje se u projektima rafiniranog dizajna, zasnovanim na savršeno kalibrisanim proporcijama i harmoniji između oblika, materijala i završne obrade.

Zanatstvo i dizajn po meri Svaki projekat nosi u sebi duboku kulturu dizajna i poznavanje tehnika industrijske i ručne proizvodnje. To proističe iz samog porekla milanskog brenda osnovanog 2007. godine: Dainelli Studio je prvo nastao u Pizi, u srcu Toskane, gde su osnivači živeli i radili preko 12 godina pre nego što su se preselili u lombardsku prestonicu. Ovo iskustvo je duboko obeležilo način rada para i dalo snažnu crtu dizajnerskom stilu studija.

Poštovanje prošlosti i elegancija minimalizma

Magenta 78, to je ime projekta, privatna je kuća koja otkriva izuzetnu sposobnost da komunicira sa okolinom i svakim pojedinačnim elementom. Svaki deo čini se neophodnim za izgradnju potpuno personalizovanog prostora: od prilagođenih predmeta do ukupnog izgleda, sve upućuje na kompletno stanište bez ikakvih formalnih predrasuda.

Na korak od Casa degli Atellani Magenta 78 je rafinirani stan u Milanu smešten na prvom spratu elegantne zgrade izgrađene četrdesetih godina. Na samo korak od Parco Sempione i umetničkog Piazzale Cadorna, sa čuvenim „Igla, konac i čvor“ kreiranim 2000. godine od strane Claesa Oldenburga i Coosje van Bruggena, Corso Magenta je jedno od najelegantnijih mesta u metropoli.

Teško je u nekoliko rečenica nabrojati lepote koje krase ovaj fascinantan kvart, prepun galerija i modernih lokala: Santa Maria delle Grazie, sa čuvenim Leonardovim Poslednjom večerom; Fondazione Portaluppi, prelep nasleđe talentiranog arhitekte, i veličanstvena Casa degli Atellani, četvorovekovna rezidencija nekadašnjeg vojvode Milana, gde je moguće diviti se važnom restauratorskom radu započetom 1922. godine od strane samog Portaluppija koji je u ovoj kući živeo nekoliko godina. I neuporedivo blago Leonardovog vinograda, poklonjenog Ludoviku Moru kao zahvalnost za njegovo delo.

Poštovanje prema prošlosti i minimalistička rešenja Impresivni glavni ulaz podseća na zgrade u okolini i otkriva poštovanje prema prošlosti, sa naglaskom na očuvanju originalnog impresivnog poda, i otkriva paletu boja savršeno usklađenu sa istim: zaista je pametan izbor tople sive boje za sve zidove kuće, monohromna, uvek aktuelna, koja komunicira sa spokojem i ravnotežom. Kuhinja, izrađena po originalnom crtežu, sledi iste principe kao ulaz i sadrži stol od modernog dizajna. Treba napomenuti majstorsko korišćenje prostora i posebnu pažnju posvećenu raspodeli volumena.

Ovaj stan u Milanu, Magenta 78, predstavlja spoj minimalističke elegancije, funkcionalnosti i dubokog poštovanja prema okolini, što ga čini izuzetnim primerom savremenog dizajna u srcu ove modne prestonice.


Conspiracy/gettyimages