Stan od 65 m2 koji je istovremeno i studio za rad
Dizajner enterijera Carly Lisnow transformisala je svoj mali stan uz pomoć pažljivo odabranih vintage komada i blagih tonova boja u udoban studio.
Stan od 65 m2: Savršen balans između životnog i radnog prostora
Ovaj stan u Williamsburgu očarava igrom karakterističnih pojedinačnih vintage komada.
Carly Lisnow uspešno balansira između posla i privatnog života u svom stanu od 65 kvadratnih metara. Pažljivo odabrani komadi, poput italijanske vintage lampe iz 1970-ih godina, doprinose tome da prostor bude privlačan i funkcionalan istovremeno.
Carly Lisnow bi odgovarala od donošenja odluka o nekretninama na isti način kao što je ona to uradila: samo nekoliko minuta nakon što je videla ponudu online, odlučila se da iznajmi stan u Williamsburgu. “Ne bih to preporučila nikome, pogotovo ne u Njujorku”, kaže ona, iako nije zažalila zbog svoje odluke.
Malo ko zna kako izvući najviše iz najjednostavnijih prostora kao Carly Lisnow: Dizajnerka enterijera odrasla u Los Anđelesu ima obimno iskustvo u dizajnu hotela, s obzirom da je radila u firmama poput Studio Collective i SF Jones. 2020. godine osnovala je Nowhaus Studio, svoju specijalizovanu kompaniju za nekretnine. Njene reference obuhvataju projekte u LA-u, Njujorku i Sijetlu.
Izabrani vintage komadi čine osnovu Stan u Williamsburgu ispunjavao je sve kriterijume koji su bili važni Lisnow-u, a nalazi se na ulici koju je već poznavala, pa nije dugo oklevala. Odmah se bacila na posao – na sajmu antikviteta u Round Topu u Teksasu, gde je tražila odgovarajuće predmete sa digitalnim planom u torbi. “Ceo svoj stan dizajnirala sam oko ovih komada”, objašnjava ona i pokazuje na drveni sto u dnevnoj sobi, svoj radni sto i egipatski kožni tabure iz 70-ih godina.
Hibrid između stana i studija
Već pri preseljenju, Carly Lisnow je znala da će – za razliku od svojih prethodnih stanova – dugo ostati u ovom hibridu između stana i studija. Stoga je pažljivo razmislila o prioritetima na 65 kvadratnih metara. S obzirom da je želela da živi što minimalističnije, zadovoljila se postojećim otvorenim kuhinjskim šankom za trpezariju. Vintage drveni sto u dnevnoj sobi kombinovala je sa mekanim tepihom “Maleena” od Lulu & Georgia, kako bi prostor bio “izuzetno udoban za moje prijatelje koji se opuštaju na kauču i čak jedu u dnevnoj sobi.” Iako beli kauč možda nije bio očigledan izbor za to, “Turn” kauč iz CB2 se pokazao savršenim – zahvaljujući odvojivim navlakama koje se mogu lako očistiti po potrebi.
Još dragocenosti su stolice inspirisane Jean Royère-om, koje je Carly Lisnow pronašla na eBay-u u Francuskoj i preobukla u tkaninu od Makrosha, i rustičan drveni ormar iz 19. veka, koji je nabavljen od Goldwood Interiors-a u Belgiji. Tu sada nalaze mesto brojni uzorci materijala Lisnow-a (ormar za odeću služi kao dodatna biblioteka uzoraka). Antikni ormarić takođe daje čast mizici za sto, koju je napravila kod Benneta Schlesingera u Los Anđelesu.
Jednostavna paleta boja
“Za moje standarde, paleta je veoma kremasta, ali volim je kombinovati sa drugim tonovima”, kaže Carly Lisnow. Na primer, sa crvenim ramovima prozora u spavaćoj sobi, koji stvaraju zanimljiv kontrast. “Traventin i drvo daju prostoru više dubine. Jednostavno volim kombinovati različite materijale”, dodaje ona. U celom stanu nalazi se umetnost, od slike Sama Kupieca iznad kauča do posuda holandskog keramičara Willem-a Van Hooff-a. Ovde se sreću komadi različitih cena i porekla.
Ton po ton
Spavaća soba Da bi dizajnirala spavaću sobu u atmosferi, dizajnerka je koristila koncept ton po ton u nijansama sivo-zelene boje. “Zapravo sam želela da obojim celu sobu ovom bojom”, kaže ona o zelenoj boji “Highland” od Portola Paint, dubokoj, zemljanoj boji mahovine koju je ipak ograničila na veliki zid iza kreveta. Zavese od svile padobrana produžila je francuskom čipkom kao bordurom. Kako ništa ne bi delovalo previše simetrično u kompaktnim prostorima, Lisnow je izabrala različito visoke stočiće i stolice.
Investicija u budućnost
Carly-jeva spontana odluka da iznajmi stan isplatila se – ne samo u ovom stanu: “Uložila sam puno truda u ovaj stan”, kaže ona, “ali jednog dana ću iz njega izvući puno koristi. Ovaj tepih će još dugo biti u mom spavaćoj sobi.”
Nakon nekoliko godina rada kao asistent urednika časopisa Brava Casa, tokom kojih je razvila veštine u pisanju, istraživanju i kreiranju sadržaja, postaje glavni urednik portala koji se bavi dizajnom i uređenjem enterijera. Kroz svoj rad na portalu kontinuirano predstavlja nove trendove i ideje koje dom čine funkcionalnim i estetski interesantnim. Uživa u istraživanju novih umetničkih i arhitektonskih praksi, a podjednako je privlače eklektični i minimalistički uređeni domovi. Na ovom portalu želi da dočara publici lepotu samostalnog uređenja doma, ali i da predstavi važnost koju dizajneri imaju u tom procesu.