Dekorativni propusti u dnevnoj sobi: Ove detalje svi primete
Evo kako izgledaju česti dekorativni propusti koje enterijeristi primećuju u dnevnoj sobi kada posete nečiji dom i kako da ih rešite.
Dekorativni propusti u dnevnoj sobi: Obratite pažnju na ove detalje
Nameštaj je loše postavljen
Pogrešno postavljen nameštaj u dnevnoj sobi može uništiti dekor. Otežava iskorišćavanje prostora, može uzrokovati uske prolaze, pa čak i činiti da prostor izgleda neuredno. To može dovesti do nelagodnosti. Rešenje je analizirati raspored nameštaja na papiru. Isijecite nameštaj u razmeri i lako ga premestite po planu. Možda raspored koji ste smatrali funkcionalnim nije odgovarajući.
Loše zavese: Loše zakačene i neodgovarajuće dužine
Veoma čest dekorativni propust je kada zavese ne pristaju prozorima kako treba. Najčešće su kratke i siromašne po pitanju tkanine. Zavese sa bogatim naborima deluju luksuzno. Tekstura doprinosi osećaju udobnosti. Dužina zavese treba da bude dovoljna da dodiruje pod. Nema zavesa na pola zida (za to su tu roletne). Kako popraviti kratku zavesu? Dodajte dodatnu traku tkanine.
Loša kompozicija slika na zidu
“Nema ništa gore nego videti kompoziciju slika koja nije poravnata!”, ovo je komentar koji najčešće ponavljaju naše enterijeristkinje kada dođu u dnevnu sobu i vide divan zid sa puno slika od kojih su neke krive. Da biste ih učvrstili, zakačite ih dvostranom trakom za zid ili sa dva eksera umesto jednog centralnog. Tako ćete izbeći da se “tresu”.
Dekorativni propusti u dnevnoj sobi: Loše okrečeni zidovi
Zidovi moraju biti očuvani, bez mrlja ili oštećenja boje. Često se može naći zastarela boja koja više nije u modi i zakrpe; tj. razlike u nanošenju boje jer se pokušalo prekriti neka mrlja. Rešenje je kompletno krečenje dnevne sobe odjednom, u odgovarajućoj boji. To će biti savršena osnova i konačno će se završiti dekorativni propusti vezani za boju.
Nameštaj vidno lošeg kvaliteta
Nije tako loše videti zastareli nameštaj u dnevnoj sobi kao što je onaj loše kvaliteta koji je oštećen, ispucan ili iskrivljen. To je ometanje i smanjuje nivo. Enterijeristi predlažu zamenu tog dela ili čak njegovo uklanjanje (u nekim slučajevima dnevna soba bolje izgleda bez toliko nameštaja). Ako je komad vredan i zastareo, možete ga prilagoditi novim izgledom, lakiranjem, bojenjem, lakiranjem ili tapaciranjem.
Nakon nekoliko godina rada kao asistent urednika časopisa Brava Casa, tokom kojih je razvila veštine u pisanju, istraživanju i kreiranju sadržaja, postaje glavni urednik portala koji se bavi dizajnom i uređenjem enterijera. Kroz svoj rad na portalu kontinuirano predstavlja nove trendove i ideje koje dom čine funkcionalnim i estetski interesantnim. Uživa u istraživanju novih umetničkih i arhitektonskih praksi, a podjednako je privlače eklektični i minimalistički uređeni domovi. Na ovom portalu želi da dočara publici lepotu samostalnog uređenja doma, ali i da predstavi važnost koju dizajneri imaju u tom procesu.