Šta izbegavati kada kupujete polovne stvari: Saveti stručnjaka

by | August 22, 2024
Šta izbegavati kada kupujete polovne stvari: Saveti stručnjaka

Da li ste ikada osetili uzbuđenje dok pretražujete polovne stvari na buvljaku ili pijaci, u potrazi za skrivenim blagom koje bi moglo da obogati vaš dom? Ili ste se možda zapitali koje predmete bi trebalo da izbegnete kako ne biste završili s nepotrebnim stvarima ili potencijalno problematičnim kupovinama?

Ove polovne stvari obavezno preskočite:

Ako ste se našli u ovakvoj situaciji, ovaj članak će vam pomoći da otkrijete kojih deset stvari stručnjaci preporučuju da uvek preskočite prilikom kupovine na ovakvim mestima.

1. Tapacirani nameštaj

Iako može delovati kao povoljna kupovina, tapacirani nameštaj s rasprodaja nekretnina često je star, iznošen i teško ga je vratiti u prvobitno stanje. Osim toga, postoji rizik od neprijatnih mirisa, fleka, pa čak i insekata. Ako niste vešti u presvlačenju nameštaja, bolje je da ga preskočite.

Članak se nastavlja posle reklama

2. Slagalice

Ako naiđete na slagalicu koja vam deluje zanimljivo, dobro razmislite pre nego što je kupite. Često se dešava da nedostaju delovi, a nema ničeg frustrirajućeg od toga da shvatite da vam fali nekoliko poslednjih delova kada završite slaganje.

3. Daske za sečenje i kuhinjski pribor

Iako su porculan i stakleni proizvodi obično bezbedni za kupovinu, kuhinjski pribor poput dasaka za sečenje i noževa je najbolje izbegavati. Ovi predmeti su verovatno korišćeni godinama, a njihov vek trajanja je već pri kraju.

4. Kuhinjski aparati

Stari kuhinjski aparati mogu izgledati kao dobra ponuda, ali treba biti oprezan. Električni kablovi mogu biti oštećeni, što predstavlja rizik od požara. Stručnjaci savetuju da se klonite starih tostera, sporih šporeta i sličnih uređaja.

Članak se nastavlja posle reklama

5. Polovne stvari koje niste izmerili

Uvijek nosite metar i imajte u vidu dimenzije prostora u svom domu. Nema ništa gore od kupovine komada nameštaja koji ne može da prođe kroz vrata vašeg stana ili kuće.

6. Oštećeno staklo

Čaše i stakleni predmeti sa sitnim pukotinama ili oštećenjima mogu lako proći neopaženo, ali ih je najbolje izbegavati. Pre kupovine, lagano pređite prstima preko ivica staklenih predmeta kako biste proverili da li su bezbedni za upotrebu.

Članak se nastavlja posle reklama

7. Posteljina i peškiri

Stari peškiri i posteljina obično nisu vredni kupovine. Ovi predmeti se koriste svakodnevno i njihova vrednost s vremenom opada. Ako ne naiđete na potpuno novu posteljinu ili peškire, najbolje je da ih preskočite.

8. Potencijalni DIY projekti

Ako volite “uradi sam” projekte, budite realni prema sebi. Ako predmet zahteva previše popravki ili dodatnih kupovina, verovatno nije vredan truda. Mnogi započnu projekte koje nikada ne završe, pa je možda bolje da takve predmete ostavite na rasprodaji.

Članak se nastavlja posle reklama

9. Ponovo ofarbane polovne stvari

Predmeti koji su već prefarbani ili popravljani često gube na vrednosti. Pored toga, popravke mogu biti loše urađene, pa se može desiti da kupite stolicu koja će se ubrzo raspasti.

10. Namirnice iz ostave

Čak i ako su namirnice deo rasprodaje, izbegavajte ih. Ne možete znati koliko dugo su stajale i da li su bezbedne za konzumaciju.

Članak se nastavlja posle reklama

ArthurHidden/gettyimages