Japanska bašta Dženifer Aniston ima i tuš na otvorenom
Šinrin-joku, poznato i kao šumsko kupanje je praksa koja uvodi prirodu kao oblik meditacija. Japanska bašta Dženifer Aniston, zasnovana na ovoj filozofiji, predstavlja pravi raj.
Kako izgleda bašta Dženifer Aniston?
Bašta Dženifer Aniston, koju je dizajnirao Stiven Šedli, pravo je japansko remek-delo. Dizajner enterijera iz Njujorka kreirao je prostor mnogih poznatih ličnosti ali ovo je nešto sasvim drugačije. Besprekorno, spokojno i savršeno staloženo, dom glumice se smatra jednim od najboljih vila na svetu, a tuš na otvorenom je heroj ove japanske bašta.
View this post on Instagram
Bašta Dženifer Aniston ima tuš na otvorenom
Osvežavajući, okrepljujući i dirljiv, tuš na otvorenom je daleko od samo praktičnog dodatka. Skriven u privatnom uglu ili postavljeno u blizini bazena, kupanje na ovakav način rezimira leto.
Vrtovi su oduvek bili povezani sa blagostanjem, a još bolji efekat i osećaj blagostanja postiže se dodavanjem spa elemenata u otvoreni prostor, kao što je bašta Dženifer Aniston. Relativno su jednostavni za postavlljanje i vredni ulanja zbog mirnih vibracija koje donose.
View this post on Instagram
Kako postaviti tuš na otvorenom?
Ako imate prostor u okviru bašte, možda ćete poželeti da proširite svoje kupatilo ka spolja. Praktičnije je nego što možete zamisliti. Potražite privatno mesto, pa izaberite lokaciju na kojoj možete posaditi drveće, instalirati tuš ili izgraditi trajnije ograđeno okruženje. Ako imate bazen ili hidromasažnu kadu, pozicioniranje u blizini ove oblasti će olakšati pristup.
Trebalo bi biti jednostavno usmeriti dovod vode iz unutrašnjeg kupatila i pažljivo planirati postavljanje kako bi se cevovod mogao sakriti. U idealnom slučaju, izaberite podni materijal koji se može koristiti i u unutrašnjim i u spoljašnjim prostorima za besprekorni izgled.
Kada je u pitanju izbor biljaka, igrajte na minimalizam, poput japanskih vrtova, i uzmite u obzir ne samo sadnju već i materijale. “Ključno je osigurati da su materijali kohezivni i ograničeni na najviše tri različita, na primer, drvo, šljunak i kamen”, kaže dizajnerka pejzaža Aleksandra Nobl. “Smatram da ograničenje palete materijala osigurava da dizajn izaziva smirenost i da bašta ne izgleda prenatrpano.”
Iskustvo u medijima stekla je radom na portalima lepotaizdravlje.rs i marieclaire.rs. Kao i svaka Devica, preferira minimalistički stil uređenja ali slaba tačka su joj vintidž dekoracija koju sezonski rotira za svoj mali stan. Alergična na pretrpan prostor, izuzetno vodi računa o tome da je raspored nameštaja uvek besprekoran, a dekorativnih komada sasvim dovoljno za ravnotežu enterijera.