STAN KOJI ODIŠE SVEŽINOM
Iako se nalazi u višespratnici, nema čak ni balkon, i njegovu jedinu vezu sa spoljašnjim prostorom predstavljaju skromni prozori, ovom trendi stanu nimalo ne manjka prirode. Dizajneri studija C&C Design Group iskoristili su svaki slobodan kutak da monohromatski ambijent osveže prirodnim zelenilom.
Kompletan enterijer ovog nesvakidašnjeg stana karakteriše potpuno monohromatska koloritna shema – svetlosivi zidovi, bele podne pločice i plafon dekorisan štukaturama, u efektnom su kontrastu s crnim detaljima. Iako ovakve kombinacije vrlo često vode u potpunu monotoniju, dizajneri studija C&C Design Group vešto su je izbegli u ovom projektu. Naime, oni su svaki slobodan zid, policu ili neku drugu površinu iskoristili za postavljanje prirodnog zelenila, koje je u enterijeru stvorilo osvežavajuću atmosferu.
Elegantnim rasvetnim telima, detaljima sa sjajem plemenitih metala i još pokojim zelenim detaljem, puput drapera, ukrasnih jastučića i fotelje – ambijent je stilski sasvim zaokružen.
Iako čini vizuelnu celinu sa dnevnom sobom, trpezarija je smeštena u užem, uvučenijem delu prostora. Od dnevne sobe razdvaja je hodnik, a osim zidovima, kao zasebna celina jasno je definisana štukaturama na plafonu, kao i dekorativnom bordurom na podu.
Trpezariju karakteriše simetričan raspored nameštaja u odnosu na dužu osu prostorije: uz dugačak sto postavljeno je osam stolica presvučenih crnom kožom – po četiri sa svake strane; u uglovima, uz svaki kraj prozora, smeštena je po jedna visoka polica i zeleni draperi; sve to upotpunjuje upečatljiva visilica, koja se nadvija nad stolom duž same ose simetrije. Iako deluje vrlo skladno, simetričan raspored elemenata još jedan je pouzdan način za stvaranje monotonog ambijenta u enterijeru. Ipak, dizajneri su ponovo izbegli ovu zamku, i to dekoracijom dva naspramna zida. Jedan od njih krase uramljene slike, fotografije i posteri, dok se u drugom nalazi široka niša, u potpunosti ispunjena zelenilom. Zahvaljujući ovom upečatljivom detalju, simetrija sigurno nije prvo što zapada za oko u ovoj celini.
Mala radna soba od poda do plafona obložena je panelima u dekoru sivkastog drveta. Ipak, ove površine su gotovo nevidljive, jer čitav prostor ispunjavaju zelene saksijske biljke, kao i dekorativne korpe s rezanim cvećem.
Spavaća soba raspolaže vrlo skromnom površinom, te su se minimalizam i neutralan kolorit nametnuli kao najbolja opcija. Deo površine zidova obložen je rebrastim panelima u nijansi svetlog drveta. Iako se ovde nije našlo mesta za biljke, zelena boja nije izostala – uzglavlje kreveta, koje obuhvata i noćne stočiće, presvučeno je štofom u ovoj boji, a neobično je i to što tkanina prekriva čak i ploču stočića.
IZVOR: https://www.lodgers.ru
Tatjana Marić Ivković, ugledna je figura u svetu izdavaštva i dizajna enterijera, čija karijera obuhvata preko 20 godina izuzetnog rada i doprinosa. Sa diplomom Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, Tatjana je svoje profesionalno putovanje započela u print medijima, gde je brzo napredovala do pozicije glavne urednice prestižnog magazina Bravacasa. Pod njenim vodstvom, Bravacasa je doživeo transformaciju u jedan od vodećih časopisa za uređenje doma, zahvaljujući njenom inovativnom pristupu, istančanom ukusu i strasti prema dizajnu.