Školska tabla u vašem domu
Vašoj deci će pomoći učenju, a vama, ukoliko je postavite u kuhinju, da pribeležite recepte i napravite spisak svakodnevnih obaveza. Evo kako da je sami napravite!
Kuhinja i trpezarija su prostorije u kojima svi ukućani provode mnogo vremena. Upravo iz tog razloga svi volimo da one budu sređene i da nam sve bude nadohvat ruke.
Pošto smo preopterećeni obavezama i svakodnevnim zadacima, ponekad su nam potrebni podsetnici da ne bismo zaboravili šta sve treba da uradimo. Predlažemo vam da na interesantan način spojite lepo i korisno.
Napravite sami tablu koja će vam poslužiti kao podsetnik, a koja će ujedno biti i veoma zanimljiv detalj u kuhinji.
Potrebno vam je:
Osnova za crnu tablu, akrilna crna ili siva boja, set četkica, sunđer za nanošenje boje, šperploča debljine 0,5 cm (veličinu table izaberite sami), daščice veličine 3×3 cm koje će poslužiti za pravljenje okvira na poleđini (dimenzije zavise od veličine šperploče), univerzalni lepak, metar i čaša za vodu.
Pokvasite sunđer i natopite ga akrilnom bojom koju ćete potom razmazati po drvenoj osnovi. Dobro i ravnomerno je utapkajte.
Uzmite četkicu br. 10 i premažite daščice crnom bojom. Dovoljan je jedan sloj. Kada ih ofarbate, ostavite ih da se osuše.
Pomoću univerzalnog lepka, zalepite daščice na neofarbanu poleđinu drvene osnove. Ostavite ih da se suše najmanje 24 sata.
Namažite celu osnovu četkicom br. 16. Upotrebite crnu boju i vodite računa o tome da je nanosite stalno u istom smeru kako se ne bi pojavile neravnine. Sačekajte da se boja osuši, a zatom prefarbajte ploču još dvaput.
Pre nego što nanesete novi sloj boje, proverite da li se prethodni osušio. Kada se uverite da se i poslednji sloj boje osušio, možete da pišete kredom po tabli. Ovaj interesantni podsetnik možete okačiti na zid, drvo, karton ili na pločice u kuhinji. Za čišćenje koristite vlažnu krpu.
Priredila: Elisa Runer
Foto: Brando Ciramosti
Tekst: Renata Cueno
Dragana Petrović, rođena 1990. godine u Nišu, je istaknuta diplomantkinja Građevinsko-arhitektonskog fakulteta, sa fokusom na urbanizam i dizajn enterijera. Od ranih dana karijere u 2014, Dragana je razvijala svoje veštine u prestižnim arhitektonskim studijima, specijalizujući se za kreiranje inovativnih i funkcionalnih životnih prostora koji odražavaju savremene trendove i potrebe. Njena stručnost je dodatno obogaćena radom kao freelance konsultant za enterijer, gde je stekla reputaciju za detaljno osmišljavanje prostora sa naglaskom na održivost i estetiku.